Krytycznym okiem o krakowskich targach sztuki

Cały tekst wraz z dokumentacją fotograficzną znajuje się na portalu RYNEKISZTUKA.PL . Poniżej fragment relacji. Zapraszam ;-)

W dniach 22-23 września br. w Krakowie odbyła się pierwsza edycja Targów Sztuki. Pomimo tego, że w mieście tym miały już miejsce podobne inicjatywy (Targi Sztuki w Tomaszowicach, Sztukobranie), to w rzeczywistości impreza zorganizowana przez Targi w Krakowie, była największym i – wydaje się, że – najpoważniejszym wydarzeniem tego typu. Impreza zgromadziła trzydziestu wystawców – w tym galerie, artystów indywidualnych oraz portale branżowe.

krakowskie targi sztuki, fot.k.wrobel

krakowskie targi sztuki, fot.k.wrobel

Krakowskie Targi cieszyły się wyraźnym zainteresowaniem wśród – głównie – lokalnej społeczności, jednak nie zabrakło też sympatyków sztuki z całej Polski. Dało się zauważyć, że wśród odwiedzających dużą grupę stanowili zainteresowani kupnem miłośnicy sztuki, zdarzali się także faktyczni kolekcjonerzy. Warto zaznaczyć, że to właśnie nazwiska cieszyły się sporym zainteresowaniem – i tu chyba należy w pierwszej kolejności wymienić Edwarda Dwurnika, który poprzez swoją aktualną popularność i ogromną dostępność prac na rynku (przez to wyważone ceny) na krakowskich Targach cieszył się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Była to ważna inicjatywa, która ukazała, iż w Polsce coraz bardziej wzrasta zapotrzebowane na tego typu imprezy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: