Strategia niskich cen na rynku sztuki

Zachęcam do zapoznania się z artykułem, który w całości opublikowany został na portalu Rynek i Sztuka. Poniżej znajduje się jedynie jego fragment.

Na portalu artbusiness.com pojawił się ostatnio artykuł, który został poświęcony cenom na rynku sztuki. I nie byłoby w tym tekście nic szczególnego, gdyby nie to, że traktował on przede wszystkim o niskich cenach na rynku sztuki, do których ustanawiania zachęca dyrektor portalu artbusiness.com oraz autor książki The Art of Buying Art: How to Collect Art – Alan Bamberger.

Autor publikacji znany jest z tego, że bardzo często zachęca artystów i galerzystów do obniżania cen rynkowych, co docelowo prowadzić ma do wzrostu sprzedaży, prestiżu, a także stania się bardziej konkurencyjnym w stosunku do pozostałych twórców czy instytucji. Ponieważ ceny, które odnaleźć można w ofertach sprzedaży zależą tak naprawdę od samego artysty, który ustala ich wysokość, także negocjując z galerią i na odwrót, to ma w rzeczywistości najbardziej realny wpływ na jakość sprzedaży i popularnośc swych realizacji.  Galeria nigdy nie wystawi bowiem prac artysty za cenę, na którą twórca się nie zgodzi. Więc sytuacja to jest wybitnie komfortowa i jedynym problemem wydaje się tu być konsekwencja w trzymaniu jednakowych cen dla wszystkich galerii, również tych internetowych.

Bamberger uważa, że dostosowanie cen w każdym wypadku wpływa na rozwój sprzedaży w we wszystkich kierunkach i działa to w bardzo prosty sposób – im większa korekta w dół, tym sprzedaż ma tendencję wzrostową i odwrotnie. Oczywiście jest to tylko warta rozważenia propozycja dla artystów, którzy chcą pozostać w obiegu, a także być aktywni na rynku sztuki i tym samym – w konsekwencji – sprzedawać.

A więcej na znajduje się pod linkiem: Rynek i Sztuka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: