RING – pierwsze wrocławskie targi sztuki. Jak było?

W dniach 7-9 grudnia w przestrzeniach ekspozycyjnych wrocławskiego Muzeum Współczesnego obyły się pierwsze wrocławskie targi sztuki, w których udział wzięło większość lokalnych, prywatnych galerii sztuki. Impreza ta zgromadziła znaczą liczbę odwiedzających, z których jednak nieliczni zdecydowali się na zakup oferowanych przez galerie obiektów.

Galeria Arttrakt, RIng Targi Sztuki

Ale od początku. Muzeum Współczesne Wrocław udostępniło przestrzeń piątego piętra na potrzebę imprezy mającej charakter targów sztuki. Był to event skierowany przede wszystkim do lokalnych instytucji, jak i też lokalnego odbiorcy, chociaż zdarzało się także, że na stoiskach pojawiali się przyjezdni. Sama idea wydarzenia godna jest pochwały, gdyż tak na dobrą sprawę inicjatywa MWW sprowokowała wrocławskie galerie prywatne dowspólnego działania, jak i bliższego poznania się – co ma ogromne znaczenie dla budowania wrocławskiego rynku sztuki, który – bądź, co bądź – nie jest jeszcze wybitnie zadowalający.

Galeria POP UP 203, RIng Targi Sztuki

Galeria POP UP 203, RIng Targi Sztuki

W przestrzeniach MWW można było zatem oglądać cały przekrój realizacji artystycznych, począwszy od grafiki i malarstwa, poprzez rzeźbę i obiekt, a kończąc na ubraniach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oprócz dużych galerii komercyjnych (Arttrakt, BB, Socato, M, Platon), na targach tych zaprezentowały się także mniejsze galerie-pracownie (Nado, Pop Up 203, POCO?, RebelMebel) , których stoiska wyraźnie różniły się od specjalizujących się w sprzedaży wysokiej klasy dzieł sztuki (w rozumieniu klasycznym) galerii. Dlatego też w sposób całkowity – być może trochę przewrotny – zostało spełnione jedno założeń imprezy – jak czytamy w materiałach promocyjnych – że,  RING jest próbą konsolidacji i konfrontacji różnych spojrzeń wrocławskiego środowiska sztuki […] W jednym miejscu i czasie zwiedzający oraz kolekcjonerzy sztuki będą mieli okazje zobaczyć prace wielu artystów reprezentowanych przez różne instytucje. A były to: Galeria BB, Galeria M, Galeria U, Galeria Sztuki SOCATO, Galeria Sztuki Współczesnej Arttrakt, NADO, Platon Galeria Sztuki, POCO GALERIA, PopUp 203, RebelMebel, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Centrum Sztuki WRO, Muzeum Współczesne Wrocław.

Cały artykuł znajduje się na portalu Rynek i Sztuka pod LINKIEM

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: