Demoscena w CK Agora | relacja

13 listopada odbył się wernisaż wystawy poświęconej niezwykle ciekawemu zjawisku kulturowemu, jakim była demoscena. Wystawa ta z założnia ma charakter eksperymentalny. Przede wszystkim dlatego, że jest to próba zaprezentowania fenomenu kulturowego, który poprzez swój charakter nigdy nie został poddany jednoznacznej klasyfikacji. Czy wobec tego  demoscena jest sztuką, technologią czy może czymś pomiędzy? Wystawą tą nie chcę odpowiadać na to pytanie, pozostawiając je w dalszym ciągu otwartym. Stąd też projekt ten jestprawdziwym wyzwaniem, trochę też procesem i eksperymentem, którego ostateczny kształt zobaczymyliśmy dopiero w listopadzie.

Demoscena CK Agora

Realizacje demoscenowe zostały osadzone w kontekście technologicznym czasów, w których powstawała. Dlatego też w przestrzeni ekspozycyjnej znalazły się pierwsze komputery domowe – takie jak: Commodore 64, Atari, ZX Spectrum czy Amiga – a także, wczesne konsole, na których przez czas trwania wystawy można grać.

Demoscena Ck Agora

Wernisaż – pokaz wyselekcjonowanych produkcji demoscenowych wraz z filmem Demoscene – the Art of Algorithms połączony z premierą Instalacji Telefonicznej Michała Szoty, prezentacją pierwszych komputerów domowych, retrokonsol z możliwością grania na nich. Dodatkowo do 6 grudnia w Agorze można oglądać również obrazy Marusza Wildemana.

Mariusz Wildeman

Fotorelacja: ZDJĘCIA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: