MASAMI HIROHATA | stíl(ә)lάɪf w Galerii R46 // zapowiedź

Rokrocznie autor wystawy indywidualnej, odbywającej się w czasie festiwalu, wskazuje studenta uczelni artystycznej, studiującego na wydziale czy kierunku związanym ze szkłem artystycznym, który jego zdaniem zasługuje na przedstawienie swoich prac szerszej publiczności. W tym roku swoje realizacje zaprezentuje Masami Hirohata.

Masami Hirohata

stíl(ә)lάɪf to pierwsza, indywidualna wystawa artystki japońskiego pochodzenia Masami Hirohaty. Ekspozycja ta stanowi prezentację zbioru dotychczas powstałych obiektów, które w kilku przypadkach prezentowane były szerszej publiczności jedynie w ramach wystaw zbiorowych. Nigdy wcześniej jednak nie zaistniały one w obrębie jednej ekspozycji i nie zostały wyeksponowane jako właściwy, spójny projekt.

stíl(ә)lάɪf w założeniach swych dotyka zagadnienia martwej natury, będącej motywem w historii sztuki tak znanym i popularnym, że aktualnie już wyeksploatowanym, okrzepłym i w pewnym sensie nieatrakcyjnym. Czy mimo to może być on jeszcze tematem ciekawym? Czy w dalszym ciągu może zainteresować odbiorcę i dostarczyć mu estetycznych wrażeń? Czy istnieje szansa na wydobycie z motywu tego nowej, właściwiej współczesnym czasom jakości?

Masami Hirohata

Młoda artystka – za pomocą autorskich realizacji – stara się na pytania te odpowiedzieć. Podejmując próbę wykreowania niejako nowego typu martwej natury, wtłacza ją w zupełnie nowe ramy, nadając jednocześnie nowych cech, sensów i kontekstów. Artystka pokazuje również, że motyw przypisany głównie malarstwu może zostać ożywiony także za pomocą szklanych elementów, co w rezultacie może stać się punktem wyjścia do eksperymentalnych, nowatorskich rozwiązań w tak interesującej dziedzinie, jaką jest sztuka szkła.

Kama Wróbel

Masami Hirohata

Absolwentka Wydziału Germianistyki na Uniwersytecie w Osace (2008 r.) Podczas studiów, w 2006 roku przeniosła się do Stuttgartu w celu lepszego opanowania języka niemieckiego. Podczas całorocznego pobytu w Stuttgarcie wzięła udział w warsztatach w Tiffany-Glascenter.

Od 2009 roku mieszka i studiuje w Niemczech. W latach 2008-2011 zdobyła kwalifikacje w zakresie cięcia i grawerowania szkła w Centrum Edukacji dla Północnej Westfalii (Staatliches Berufskolleg Glas Keramik Gestaltung des Landes NRW Rheinbach).

W latach 2011-2014 studiowała w Instytucie Szkła i Ceramiki Artystycznej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Koblencji (Institut für Keramik und Glas Künstlerische, Hochschule Koblenz); ukończyła studia jako z tytułem licencjata.

Brała udział w warsztatach i wystawach w Niemczech i za granicą. Wystawa „Stil (ə) lάɪf” Galerii na R46, podczas Play with Glass – Europejski Festiwal Szkła we Wrocławiu, jest jej pierwszą indywidualną wystawą.

Artystka wizualna i performerka. Tworzy obiekty ze szkła i przy użyciu szkła.

Masami Hirohata | stíl(ə)lάɪf
13.10–29.10.2014
wernisaż 13.10.2014 g.19:00
galeria R46 | ul. Ruska 46c / 6 IIIp


DEBIUT EUROPEJSKIEGO FESTIWALU SZKŁA

Pełny program European Glass Festival: http://www.europeanglassfestival.com/pl/festiwal-2014

Reklamy
%d blogerów lubi to: