BIO

Kama WróbelZ wykształcenia i z pasji jestem historykiem sztuki. Studiowałam na lubelskim KUL-u, a następnie na UWr. Studia we Wrocławiu ukończyłam w 2010 roku, uzyskując tytuł magistra – broniąc pracę pt. Polska sztuka wideo w latach 1989-1995. 

Jeśli chodzi zaś o doświadczenie zawodowe, to warto wspomnieć, że byłam kuratorem licznych wystaw, które odbywały się w galeriach, z którymi byłam związana –  początkowo z Galerią 1 im. Bogusława Słomki na KULu, następnie z Galerią Fotografii Prospero w Lublinie oraz Galerią Sztuki Współczesnej Platon we Wrocławiu. Współpracowałam także z Centrum Sztuki WRO/Wrocław, Galerią Sztuki Socato oraz wrocławską Galerią Miejską. Do stycznia 2014 roku byłam związana z wrocławskm Centrum Kultury Agora, pełniąc funkcję kuratora w tamtejszej galerii. Od 2013 r, odpowiadam za sekcję DEBIUT w ramach European Glass Festival. Realizuję także projekty jako kurator niezależny oraz szkolenia dla młodych artystów. Współpracuję z TIFF Festival, Brave Festival, Festiwal Wysokich Temperatur, Think Tank lab Triennale oraz z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych i ESK Wrocław 2016.

Pisuję dla różnych portali o tematyce artystycznej, takich jak m.in. obieg.pl. o.pl, rynekisztuka.pl oraz do magazynu FORMAT. Moje zainteresowania badawcze koncentrują na nowoczesnych praktykach komunikacji wizualnej i obszarze sztuki nowych technologii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s